Tenisas vaikams

padelio teniso kortai

Prieš nuspręsdami, kad jūsų vaikas žais tenisą, verta užduoti sau šiuos klausimus:

  • Kodėl leidžiate savo vaiką į šią sporto šaką?
  • Kodėl pasirinkai tenisą?
  • Kiek laiko ir pastangų jūs ir jūsų vaikas norite skirti treniruotėms padelio teniso korte?
  • Ar žinote, kokie sunkumai paprastai iškyla procese, ir suprantate, kaip su jais elgtis?

Tikimės, kad šis straipsnis padės jums orientuotis, priimti pagrįstą sprendimą ir padėti jūsų vaikui atrasti savo talentus.

Kokio amžiaus vaiką geriau siųsti į tenisą?

Daugelis skyrių priima vaikus nuo trejų ar ketverių metų. Svarbu suprasti, kad vaikai nežaidžia rungtynių ir neužsiima taktika. Užsiėmimai šiame amžiuje – tai žaidimai su kamuoliu, smagūs pratimai, kurie nepastebimai moko vaiką matyti aikštę, būti dėmesingu, lavina koordinaciją, laikyti raketę, dirbti su kamuoliu, sportiškai elgtis.

Vyresni vaikai, nuo penkerių iki septynerių metų, pamažu pradeda suvokti save kaip sportininkus ir įsisavinti žaidimo taisykles. Visi vaikai yra skirtingi ir skirtingai vystosi, todėl pagrindinis kriterijus sprendžiant, kokio amžiaus žaisti tenisą yra ne amžius, o kiekvieno individualaus vaiko charakteris, polinkiai ir simpatijos.

Kai kuriems vaikams tai per anksti, tuomet verta palaukti porą metų, pažaisti su vaiku namuose ir atidžiai žiūrėti į jo norus ir polinkius. Jei vaikas mėgsta tenisą, tai net jei iš pradžių jis bus prastesnis už anksčiau pradėjusius žaisti bendraamžius, laikui bėgant sugebės juos pasivyti ir aplenkti.

Yra pavyzdžių, kai vaikai, pradėję nuo 10–11 metų, sulaukė rimtos sėkmės. Yra ir tokių pavyzdžių, kai vaikai anksti pradėjo, bet kol kas rimtai į treniruotes nežiūrėjo, o paskui, turėdami savo motyvaciją, „iššovė“ ir tapo čempionais.

Pavyzdžiui, olimpinis čempionas Michaelas Stichas pradėjo nuo 6 metų, tačiau iki 16-os tenisą traktavo labiau kaip pramogą ir pirmenybę teikė futbolui. Būdamas 16 metų jį sužavėjo Vimbldono titulą iškovojusio bendraamžio pergalė. Tai paskatino jį sutelkti dėmesį į tenisą, o po metų Stichas tapo geriausiu Vokietijos jaunimu.

Mėgėjiškam žaidimui be laimėjimų nėra visiškai jokių amžiaus apribojimų. Bet kuriame amžiuje dar ne vėlu pradėti, galite patirti didžiulį malonumą iš užsiėmimų, fizinio ir asmeninio tobulėjimo.

Teniso žaidimo nauda sveikatai

Kaip ir bet kuri sunki veikla, kuri reikalauja iš vaiko laiko ir pastangų, tenisas turi savo pliusų ir minusų.

Fizinis vystymasis

Privalumai:

Tenisas lavina visas raumenų grupes, lavina ištvermę, lankstumą, koordinaciją, reakcijos greitį. Atsiranda natūraliai susiformavusi raumenų masė, stiprūs abs, nugara, kojos, rankos. Vystosi visos organizmo sistemos – ypač raumenų ir kaulų, širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemos.

Minusai:

Nors tenisas nėra labai traumuojanti sporto šaka, niekas nėra 100% apsaugotas nuo išnirimų, patempimų ir pervargimo.

Norint sumažinti šią riziką, svarbu pačiam būti dėmesingam vaiko būklei, taip pat dirbti su geru treneriu, kuris gali dozuoti krūvį, koreguoti techniką ir parinkti tinkamą įrangą.

Psichologinis vystymasis

Privalumai:

Žaisdamas tenisą vaikas išmoksta oriai laimėti ir pralaimėti, jame atsiranda sveika varžybų dvasia ir sportinis azartas, padedantis tapti kryptingesniu ir sėkmingesniu visose gyvenimo srityse. Treniruočių metu sportininkas gali išgyventi daugybę emocinių būsenų, išmesti negatyvą, normalizuoti psichologinę būseną.

Tai kūrybingas sportas, verčiantis nuolat analizuoti varžovo žaidimą ir kamuolio trajektoriją, išbandyti ir išbandyti įvairius stilius, taktikas ir strategijas. Tai taip pat individuali sporto šaka, mokanti atsakomybės už rezultatą, savarankiškumo ir gebėjimo greitai ir tiksliai priimti sprendimus.

Minusai:

Teniso žaidimas yra psichologinių testų serija. Staigmenos kyla kiekvieną minutę, neleiskite nė sekundei susilpninti koncentracijos ir bausti už kiekvieną klaidą.

Kad jaunajam sportininkui tai nepakenktų, o iškilusius sunkumus jis galėtų pakreipti savo naudai, svarbu, kad tėvai ir treneris išmokytų ramiai priimti nesėkmes ir praleistas progas, akimirksniu jas palikti ir neatsigręžti atgal.

Indikacijos ir kontraindikacijos žaisti tenisą vaikams

Pagrindinis dalykas, kurį galima laikyti indikacija žaisti tenisą, yra vaiko noras. Jei vaikas turi gerą reakciją, pavyzdžiui, jis lengvai gaudo įvairaus dydžio kamuoliukus, jei yra linkęs nuolat judėti, o taip pat stengiasi rungtyniauti su kitais vaikais, o ne burtis į komandą, greičiausiai šis sportas jam patiks. Taip pat tenisas gali padėti įveikti tokias problemas kaip silpnas imunitetas ir fizinės jėgos bei ištvermės stoka.

Kontraindikacijos gali būti tokios sveikatos būklės kaip raumenų ir kaulų sistemos, širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, progresuojanti trumparegystė, uždegiminiai procesai, sunkūs sužalojimai, psichikos sutrikimai ir kai kurios kitos būklės. Kartais tai yra griežtos kontraindikacijos, kartais gydytojas leidžia praktikuoti bendram vystymuisi, tačiau įspėja, kad profesionalus sportas neturėtų būti tikslas ir reikia suteikti vaikui individualų požiūrį.

Remiantis trenerių patirtimi, jei vaikas lėtas, jam nėra greitos reakcijos ir noro varžytis, tenisas vargu ar jam patinka. Jei tėvai primygtinai reikalauja ir bando „užgrūdinti“ vaiko charakterį tenisu, tai jam gali virsti dideliu stresu, pasibjaurėjimu sportui ir net depresine būsena. Kad taip nenutiktų, renkantis sekciją geriau pradėti ne nuo to, ką norima taisyti, o nuo to, kokias jau turimas savybes norima išsiugdyti.

Taip pat reikia pasiruošti, kad tenisas atima daug laiko ir pastangų, todėl itin sunku juos derinti su mokykla ir kitais pomėgiais.

Patarimai, kaip pasirinkti įrangą vaikams

Jei nuspręsite pradėti užsiėmimus, neturėtumėte stengtis iš karto nusipirkti visko, kas geriausia ir brangiausia. Kai vaikas tik pradeda treniruotis, užtenka patogios sportinės aprangos, batų ir paprastos, jam tinkančios raketės. Brangesnių įrangos variantų prireiks tik tada, kai vaiko įgūdžiai leis tinkamai valdyti profesionalią įrangą, o krūvis taps rimtesnis.

Teniso raketės

Parduodamos trijų tipų raketės – profesionalios, mėgėjiškos ir treniruojamos – su padidintu „galvos“ plotu. Pradedančiam žaisti tenisą vaikui reikalinga treniruočių raketė, atitinkanti jo ūgį. Jei jis yra mažesnis nei 100 cm, jis turėtų būti 17 colių, žemiau 115 cm – 19 colių, 125 – 21, 135 – 23, 145 – 25 ir galiausiai vaikams iki 155 cm ūgio reikia 26 colių raketės.

Mėgėjų rakečių prireiks, kai vaikas pradės lavinti techniką. Jie yra vieno dydžio, tinka visiems ir tinka bet kokio amžiaus. Profesionalios raketės yra sunkiausios, stipriausios ir brangiausios. Jų prireiks tada, kai jauno sportininko gyvenime atsiras turnyrai ir kitos varžybos.

Drabužiai ir batai tenisui

Drabužiai turi būti patogūs, dydžio, nevaržyti judesių, nesukelti odos dirginimo ir alergijos. Tai gali būti antblauzdžiai arba šortai ir marškinėliai, treningas, polo, trumpa sportinė suknelė. Pasirūpinkite, kad vaikas turėtų bent du tokių sportinių drabužių komplektus.

Batai – nespaudžiantys ir nesitrinantys sportbačiai su minkštu padu ir geru protektoriumi, užtikrinančiu didesnį sukibimą su aikštelės paviršiumi. Galite nusipirkti batus su kulkšnies atrama ir naudoti specialius vidpadžius, kad išvengtumėte plokščių pėdų.

Teniso kamuoliukai

Kad vaikai lengviau įsisavintų taisyklingą smūgių techniką ir išmoktų žaisti tenisą nuo nulio, dažniausiai naudojami specialūs padidinti vaikiški kamuoliukai. Minkšti kempinėlių kamuoliukai arba Sponge Balls yra skirti mažiausiems. Vaikams nuo penkerių metų jie dažniausiai naudoja raudoną rutulį, maždaug 7 metų amžiaus pereina prie oranžinės spalvos, o tada į žalią.

Iš papildomos įrangos reikia talpaus maišelio su keliais skyreliais, į kuriuos vaikas atsineš viską, kas išvardinta aukščiau, riešinės, apsaugančios rankų sąnarius ir kepuraitės, apsaugančios nuo saulės.

Šaltinis: oksportas.com

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite