Kaip suprasti savo mažą šunį ir kaip jį prižiūrėti?

šunų maistas

Maži šunys dažnai gyvena daug ilgiau nei jų vidutinių ir didelių veislių kolegos. Gerai žinoma, kad maltiečiai, čihuahua, jorkšyro terjerai ir mini taksai gyvena daugiau nei 12 metų. Vidutinė miniatiūrinių pudelių ir pasienio terjerų gyvenimo trukmė yra beveik 14 metų, o kai kurie ilgaamžiai išgyveno beveik 20 metų, o tai tikrai verta pagarbos!

Pabandykite nusileisti iki savo šuns lygio – tiesiogine to žodžio prasme – ir gerai apsidairykite. Virš galvos kabo sofa, o slidžios virtuvės grindys, regis, tęsiasi kilometrais. Tai jūsų augintinio aplinka, todėl svarbu į dalykus pažvelgti iš jos perspektyvos. Užduokite sau keletą pagrindinių klausimų:

  • Ar iš čia viskas atrodo šiek tiek baisiau? Kai virš galvos sklando žmonės ir namų apyvokos daiktai, viskas gali šiek tiek gąsdinti – įsivaizduokite didesnį už jus dulkių siurblį, kad suprastumėte, kaip gali jaustis jūsų mažylis.
  • Kaip toli būtiniausi daiktai, pavyzdžiui, vandens dubenėlis, yra nuo pagrindinių poilsio ar žaidimų vietų? Trumpas sprintas ar maratonas?
  • Jei jūsų šuniui leidžiama laipioti ant baldų, kiek aukštai jis turi šokinėti? Ar jai reikės papildomo laiptelio, kuriuo ji galėtų užlipti ant sofos?

Tinkama mityba

Mažesnio dydžio mūsų mini veislių šunų maistas yra specialiai pritaikytas mažiems šunims, todėl bet kokios veislės maži šunys gali lengvai sugriebti ir kramtyti kąsnius.

Pasirinkus visavertį šunų ėdalą su puikiu antioksidantų, omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių balansu, mažais trupiniais ir amžiui būdinga maistine medžiaga, kartu su viliojančiu skoniu, jūsų šuo gaus būtent tai, ko jam reikia. reikia ilgam ir laimingam gyvenimui.

Visų formų ir dydžių šunų veislės

Mažos, miniatiūrinės ir dekoratyvinės veislės yra mini šunų formų įvairovės šventė.Kai kurie yra maži ir tvirti, pavyzdžiui, Džeko Raselo terjerai, prancūzų buldogai ar Vakarų Škotijos baltieji terjerai.Kitos veislės, tokios kaip italų kurtai, Prahos žiurkėnai ir čihuahua, gali būti gana pažeidžiamos ir trapios, todėl natūraliai jas reikia švelniai ir atsargiai elgtis.

Kai kurios veislės turi išskirtinių bruožų, pavyzdžiui, lengvai atpažįstamas ilgakūnis taksas, apvaliagalvis japoninis smakras ar beplaukis kininis kuoduotasis.Nepriklausomai nuo jūsų augintinio dydžio ir formos, būtinai atsižvelkite į jos poreikius, rinkdamiesi lovos dydį ir formą, maisto ir vandens dubenėlius, pavadėlį ir antkaklį ar pakinktus, temperatūros reikalavimus ir kt.

Mažieji Napoleonai

Būti mažu šuniu dideliame pasaulyje nėra lengva užduotis. Tačiau maži šunys labai dažnai išsisukinėja su neklaužada ar pavojingu elgesiu, kuris jų didesniems giminaičiams yra visiškai nepriimtinas. Dažnai šie mažieji Napoleonai iš pradžių taip elgiasi kaip tam tikra gynyba, tačiau vėliau toks elgesys gali greitai tapti įpročiu, jei nebus ištaisytas ankstyvoje stadijoje.

Savininkai turėtų atsiminti, kad pavadėlio traukimas, bėgimas, kai pašauktas, urzgimas ar kandžiojimasis yra vienodai blogas elgesys, nesvarbu, ar tai 2 kg sveriantis čihuahua, ar 50 kg sveriantis rotveileris. Abiem atvejais tinkama socializacija ir mokymas gali padaryti stebuklus.

Teisingo elgesio įvairiose situacijose mokymasis ir taikymas nuo mažens padės bet kokio dydžio šuniui namuose jaustis ramiai ir atsipalaidavę, o tai padės išvengti nepageidaujamo ar visiškai pavojingo elgesio. Kreipkitės pagalbos į jūsų veislę išmanantį trenerį arba ieškokite vietinių grupinių mokymo kursų.

Mažiau yra daugiau

Mažos veislės turi kitokį kalorijų poreikį nei dideli šunys. Kadangi jų kilogramui tenka didesnis plotas nei didelių šunų, jie linkę greičiau eikvoti energiją, kad sušiltų ir pan. Jie taip pat išeikvoja daugiau energijos net ir paprasčiausiai judėti. Kaimynystėje gyvenančiam labradorui reikia 100 žingsnių, kad nueitų iki kvartalo galo, o jūsų Lasa Apso gali prireikti 400 žingsnių, kad įveiktų tą patį atstumą.

Mažiems šunims gali prireikti daugiau kalorijų vienam kilogramui kūno svorio per dieną nei dideliems šunims, todėl juos vis tiek reikia stebėti, kad jie nepriaugtų antsvorio. Nutukimas yra toks pat pavojingas mažiems šunims, kaip ir dideliems.

Pabaigai

Kadangi toks ilgas gyvenimas dažnai derinamas su gyvenimu mieste, mažiems šunims reikia papildomos apsaugos, kad jie išlaikytų gerą sveikatą iki senatvės. Tarp reguliarių apsilankymų pas veterinarą maži šunys gali gauti papildomų antioksidantų, padedančių kovoti su senėjimo ir miesto gyvenimo padariniais.

Šaltinis: dimedium.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Sveikata
Taip Pat Skaitykite